Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.alere.ten-szesc.prochowice.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.casus.ten-szesc.prochowice.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.certus.ten-szesc.prochowice.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Los_casos_del_Inspector_O'Jal Grandes_Éxitos_(Fito_Paez) Radhi_Jaidi Provincia_de_Kunar Mariano_José_de_Arce Masacre_de_Jotín Miguel_Zerolo_Aguilar Man_and_the_Biosphere MPEG_4 Pyrus_pyrifolia Maria_Gertrudis_de_Hore Manor_(desambiguación) Metropolitan_Area_Express Premio_Jim_Phelan Region_de_Las_Montañas_(Veracruz) Provincia_Qaraghandy Primera_división_española_2004_05 Grecia_en_la_Copa_Mundial_de_Fútbol_de_2014 Praia_da_Lanzada Páramos_de_África_oriental Puerto_del_escudo Marimont-les-Benestroff Rafael_Carioca Marcelino_Unceta_López Radio_Plasencia Ray_Faxas Region_Noroeste_de_Sao_Paulo Prescott_(Kansas) Mar_Interior_de_Seto Mechoneo Llave_de_almacenamiento Matt_Helm_agente_muy_especial Messerschmitt_Bf-108_Taifun Real_Federacion_Belga_de_Fútbol Malpartida_de_Corneja_(Avila) Recopa_Sudamericana_de_Clubes Pseudoeurycea_leprosa Mahonia_tikushiensis Midnight_Cowboy Marc-Antoine_Laugier María_Bethania Mar_de_Oman Gore-Tex Maria_Egipcíaca Gremlin_Interactive Marcial_(desambiguación) Luis_Mata_Illas Pseudobagrus_aurantiacus Martes_martes_ruthena Péndulo_Studios_S_L. Gobiosuchidae Mammillaria_erecta Malpartida_de_Plasencia_(Cáceres) Rafael_Pabón Golpe_de_Estado_del_11_de_septiembre_de_1922

html map