Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Espadín Francisco_Endara Estacion_polvaredas Estadios_de_futbol_en_América Escuela_Nacional_de_Pintura,_Escultura_y_Grabado_"La_Esmeralda" Elección_Papal_de_octubre_de_1187 Eterno_respandor_de_una_mente_sin_recuerdos Fenilpropanoide El_sol_del_membrillo Escuela_San_Alfonso Embalse_de_Arenos Fantasy_Zone_(videojuego_para_Game_Gear) Estación_Fortín_Olavarría El_Programa_de_Ana_Rosa Fear_of_a_bot_planet Estacion_Exposiciones Emilio_Butragueno Escarabeo Empalmosoma Equio_de_hojas_de_llantén Escudo_de_Minas_Gerais Enriquillo Erik,_el_vikingo Experimento_de_Millikan Felipe_Bigarny Epopterus_parvus Estación_de_Les_Franqueses_del_Valles Francesc_Antich_i_Oliver Eteono Emilio_Ó._Rabasa Eliodoro_Yánez_(estación) Eduardo_Benot_y_Rodriguez Eligio_(nombre) F.C._Porto Estampie Eugen_Maersk Filtro_óptico El_secreto_(libro) Escudo_de_Ibi Edmund_Joensen Estadio_Yankee Euonymus_bulgaricus Farmacias_Cruz_Verde Efecto_Mariposa_(album) FHD_-_Free_Hardware_Distribution Estación_Martín_Coronado Estacion_de_Águilas_El_Labradorcico Formato_de_video_AMV Finales_de_la_nba Fairfield,_California En_Boca_de_Tantos Enawene_Nawe Eduardo_Jusue_Fernandez Etraonyx_decipiens Forbes.com

html map