Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Complejo_hidroelectrico_El_Chocon You_Can_(Not)_Redo Coma_de_Mercator Club_Deportivo_Ensidesa Vatica_bantamensis A_great_big_sled Clase_County_(1928) Vinalesa_(Valencia) Vision_2_Drama Consejo_Central_(Singapur) Valle_de_aezcoa Clam_Dip_&_Other_Delights Vanderhorstia_mertensi Akebia Clitoria_mearnsii Châteauvilain Cierre_del_Gobierno Vida_silvestre Valerianella_dentata_var._microcarpa Victor_Yanukovich Acantocito Chemilly_(Allier) Condado_de_Pasquotank_(Carolina_del_Norte) Codigo_ATC_A11 Claire_MacDowell VaxaSoftware Club_Defensores_de_Cambaceres Adalberon_II_de_Metz Albert_John_Luthuli Aeropuerto_Nacional_Ing_Juan_Guillermo_Villasana Vilmorins_Blumengärtnerei_..._Dritte_neubearbeite_Auflage Aerohandling_(Israel) Colina_Gaizina Consumerización Yevgeni_Borisovich_Alekseyev Como_una_moto_(libro) AVG_software Vicia_oiana Valle-di-Rostino Aeropuerto_de_Atenas Venice Varicorhinus_fimbriatus Xifosis Viceprimer_ministro_del_Reino_Unido Alburnus_heckeli Vicente_de_Piniés_Pio Cloruro_calcico Zarza_frambuesa Vraux Club_Penguin:_Game_Day_o_Día_de_Juegos Academia_de_Baile_Gloria Albatros_J_I Aconitum_atrox Zoran_Zivkovic Acanthoscurria_chiracantha

html map