Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Torneo_de_Promoción_y_Reserva_de_2013 Sergio_Lugo Terror_en_amityville Salix_splendens St_Andrews_Stadium Taínos_de_La_Española Tratado_de_la_Unión Tortilla_francesa Sáenz_Pena_(Buenos_Aires) Shadow_Play_(Stargate_SG-1) Tierra_Santa_(desambiguacion) Sierra_de_caldereros T_N._S._C. Synodontis_koensis The_Globe Santa_Ana_(1784) Scadianus Soldados_de_Salamina_(película) Sopas_cachorreñas Tecnologias_de_la_Información_y_la_Comunicación Terror_(desambiguacion) Toofaan_Harirood_F.C. Serrania_de_Perijá Toxicodendron_toxicodendron Teorema_de_Cook Sopa_de_pata Savignac_les_Ormeaux Surfin'_Bird_(álbum) Suiza_(desambiguación) Santos_cristianos Santa_Maria_Petín_(Ourense) Stade_Michel_d'Ornano Sonya_Thomas Torre_de_Albunuelas Surigao_del_Sur Saint_Aubin_(Norte) TRP Supermercados_Masymas Travanca_(Santa_Maria_da_Feira) Seminario_Diocesano_de_San_Miguel_(Orihuela) Tour_de_France_Soundtracks Tiempo_atmosférico Talikota Sweet_dreams_(Beyoncé) South_Coast_Wolves_Football_Club Sonámbulos Termómetro_de_Breguet Teen_Kids_News Transformaciones_y_simbolos_de_la_libido Selección_de_fútbol_de_Japón Sistema_semipresidencial Teraina Scarface_(rapper) Tercera_División_de_España_1996_97 Temples_of_Ice

html map