Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Directorio_civico Cāndālī Crassula_acutifolia_var._debsifolia Alfonso_de_la_Serna_y_Gutierrez Curt_Michael_Hennig Crazy_Raymond Daniel_Araoz_(actor) Damon_Striker Almon Cristianismo_español EM_Stadion_Wals_Siezenheim Edificio_del_Banco_do_Brasil_(São_Paulo) Dani_Aranzubía Copa_Mundial_de_Futbol_Juvenil_de_2009 Cultura_de_Paquistán Curso Amalia_María_de_Baviera Alianza_de_la_Izquierda_Democrática Allo_Allo Copa_Mundial_de_Futbol_de_Corea_Japon_2002 Aloe_berhana Distrito_de_saylla Daniel_Guillermo_Cardozo_Corvalan Dangerous_minds Alicia_(KND) Alejandro_Zenón_Fonseca_Estrada Alfonso_de_Alba_Martín Economía_de_Hawái Cuantificación_(lógica) Declaración_del_Milenio Distrito_de_san_buenaventura Alpes_Réticos_occidentales Alelí_mahón Alonso_Carbonel Ambrosio_García_Lao Cydia Cultivo_del_platano_en_Canarias Desmodium_motorium Duets-El_precio_de_la_fama Dadhyañc_Artharvana E_AC-3 Dommartin_les_Toul Dactylispa_trigemina César_Fernandez_García Algoritmo_de_Peterson Doreen_Ibarra Domo_Argus Convenio_Colectivo_de_Trabajo Dào Día_de_la_Amistad_Filipino-Espanol Cuervo_comun Alepyrum Dipteryx_micrantha Downlink Dansk

html map