Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.amari.pod-przyjecie.szczytno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.auxilium.pod-przyjecie.szczytno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.cedit.pod-przyjecie.szczytno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Julio_de_1948 La_prima_bette Leonor_de_Portugal_y_Borgona Jacquet_(uva) La_novena_compañía Jardín_Botánico_de_Frignoli Lauren_Helen_Graham Liga_Nacional_de_Guatemala_1947 Juan_Guillermo_Ripperda Las_locas_locas_aventuras_de_Robin_Hood Las_amistades_peligrosas_(película_de_1988) J.R._Henderson Lippisch_P.15 Leptotyphlops_dulcis José_Sanchez Les_Tourailles Jean_Meyer Jose_Joaquín_Rojas Irresponsable_capitán_Taylor Kingdom_Come Lenguas_iwam Juan_D._Jackson Johny_Hendricks Liga_Regional_de_fútbol_de_Iguazú Jorge_Schussheim Lenguas_indígenas_de_Mexico Interstate_5 José_Paul_y_Angulo Józef_Goslawski Jean_parisot_de_la_valette Lana_Del_Ray_a.k.a._Lizzy_Grant Instituto_de_Filosofía_(Universidad_de_Antioquia) Liga_Santiagueña_de_Futbol LAV_Perpinán-Figueras Jamblico_de_Calcis La_CQ_(temporada_1) Lauquiniz_(Vizcaya) Linea_59 Kilián_Ignác_Dientzenhofer Joaquin_Bastus Lago_Attabad José_F_Ortuno Josu_Ortuondo La_iglesia_de_Auvers-sur-Oise Joaquin_Eleta Laimosemion_amanapira Kobus Juan_José_García_Ochoa Isla_de_San_Pedro_(San_Pedro_y_Miguelón) L_S_B Internacional_de_la_juventud_socialista Liga_Premier_de_Rusia Isla_de_Santa_Anastasia Jose_Antonio_Gonzalez_Anaya Lenguas_sinteticas

html map