Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.meridiem.do-pelen.bialystok.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.profundis.do-pelen.bialystok.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.salus.do-pelen.bialystok.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Los_cincorregibles Pretty_Girls_Make_Graves Massacre_Palestina_(album) Mesolestes_relictus Línea_25_(EMT_Malaga) María_Teresa_Cabre Línea_troncal M_A.P. Marina_de_la_República_de_Corea Promoter_Based_Genetic_Algorithm Provincia_de_Cajabamba Miguel_Ángel_Martin_Perdiguero Markanḍeya_Puraṇá Pueblo_arabe_preislamico Provincia_de_Nueva_Écija Programa_de_computadora Premio_Nacional_de_Deportes_(México) Red_Dog_Superior_Firepower Mery-Corbon Macgregoria_(ave) Lützelau Gonzalo_Restrepo_Restrepo Presquille_(Luisiana) Ramón_Jáuregi_Atondo Raúl_García_Pena Lobelia_graminea Lucio_Cecilio_Metelo_(consul_68_a_C_) Martín_Rodríguez_(rugby_union) Gran_Buda_de_Ling_Shan Quanzhou Quimilo Luis_Alberto_Suárez_Diaz Mespilus_aestivalis Presa_y_pantano_del_Chanza Loca_FM Loth_Lorien Luis_Mª_Retolaza_Ibarguengoitia Manuel_Arturo_Odria Prevencion_del_cancer_de_pulmon Mi_amor_frente_al_pasado Mariano_Andrés_Pernia Mateo_Aymerich Metepec Punta_del_Morro Manuel_Gomez_de_la_Maza_y_Jimenez Presion_estática Micaela_Cousino_Quinones_de_Leon Referendum_sobre_la_permanencia_de_España_en_la_OTAN Grandes_Éxitos_(Jarabe_de_Palo) Mbilinga_FC Metro_de_Canton Mall_Plaza_Del_Trebol Megastachya Mantis_(comic) Mercedes_Luzuriaga

html map