Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

RR._HH. Macaca_erythraea Michael_Hart_(futbolista) Mallory_Knox Ramón_Franquelo_Martínez RN_188 Maduracion_de_la_afinidad Puigmiquel Melitonoma_recticlypeata Miguel_Gaya Línea_500_(Prisei) Maestro_Bertram Manuel_Baez_Gomez_"El_Litri" Lygodium_dissectum Making_Change Grammomys_ibeanus Microrregião_de_Propria Marvel's_Avengers:_Battle_for_Earth Los_Caños Marianne_Faithfull_(álbum) PŢ Reactividad_química Media_geométrica Proceso_Leblanc Mexico_México_(album) Puño_fuerte Mare_de_Deu_de_Montserrat Miguel_Ángel_Chavez_Diaz_de_Leon Magdalena_de_francia Manoncourt-en-Vermois Mario_vs_donkey_kong_3 Matignicourt_Goncourt Quinto_Vicentino Mar_presencial_de_Argentina Los_Miserables_(musica) Luis_Gomez_de_la_Sota Majorana_dubia Preuilly-sur-Claise Regimiento_N.°_45_de_Infantería Lugar_común Premio_Nacional_de_Literatura_Dramática_(España) Mercy_le-Haut Proliferacion_de_licencia Red_de_área_de_campus Los_Chicos_del_Boulevard Mar_de_java Marcelo_Wong Llega_un_jinete_libre_y_salvaje Puerto_de_Comodoro_Rivadavia Matrimonio_entre_personas_del_mismo_sexo_en_Washington_D._C. Matenadaran Gran_Plaga_de_Londres Publio_Valerio_Publícola_(consul_475_adC) Región_HI Proyecto_para_el_Nuevo_Siglo_Americano

html map