Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

The_Cure Symphurus_septemstriatus Tilapia_dageti Santiago_2014 Tomas_Herrera_(Militar) Saint-Maudez Torre-campanario_de_Villanueva_de_Córdoba Soppe-le-Bas Sergi_Gomez Scolopax_mira Sistema_de_irrigacion_de_Dujiangyan Sefer_ha-Bahir Scleranthopsis_aphanantha Saint_Germain_le_Rocheux The_Serpent's_Venom_(Stargate_SG-1) Sandor_Wekerle Simiane_Collongue Señorita_Bogotá_D_C. Tell_Amarna Saumeray Superproducción San_Jose_Sharks Scarred Teseracto Schwarzburgo_(desambiguacion) Tarshish Stellaria_aquatica Spica San_ryu_scha Servicios_Web San_Fransisco_(volcán) Torre_de_coello Toyota_Vitz Tratamiento_de_potabilizacion San_Leonardo_de_Yagüe_(Soria) Timopoyetina Saint-Laurent-des-Combes_(Charente) Salamanca_(Espana) Sigurd_II_de_Noruega Setem Semiria The_Notebook_(pelicula) Sueros_de_cepeda Spinone_al_Lago Tietomaa Sintesis_de_RNA Taco_rice Selección_de_béisbol_de_Canadá Teresa_Gil Sin_&_Punishment_2:_Star_Successor Solo_Ellas Silene_viridella Spidron Tarrafas Santurce,_España

html map