Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Cáncer_(constelacion_astronomia) DejaVu_(tipografía) Delicias_(Arganzuela) Eclipse_total_del_22_de_julio_de_2009 Dremomys_rufigenis Divisoria_continental_de_las_Americas Amanita_crocea Cristina_del_Valle_(España) Departamento_San_Rafael_(Mendoza) Curutié_oliváceo Dhuoda Ditrichospermum Doxocopa Dermatología_Medico_Quirurgica_y_Venereología Cristián_V_de_Dinamarca Conwy_United_F.C. Crecimiento_secundario Alouata_nigra Amada_mas_que_nunca_(1991) Distrito_de_Juli Ebenezer_Howard Dimorphosciadium Copa_Perú_1995 EarthQuake_Ligth Alfa_Romeo_Giulietta_Sprint Cámara_Uruguaya_de_Tecnologias_de_la_Información Cuadrillas_burgalesas Eagle_Nest Distrito_de_Poznan De_todas_maneras_Rosa Distribucion_Χ-cuadrada Copacabana_(Bolivia) Alternative_Investment_Market Crisul_Negru Cool_frog Edificio_de_La_Equitativa_(Bilbao) American_Basketball_Association_(2000-) Cristian_Dario_Alvarez Cristianismo Discografica Dioses_védicos Echium_violaceum_var._medium Declaración_de_Bamako_(desambiguación) Departamento_de_Transporte_de_Washington Dendroseris Douglas_B_18_Bolo Distrito_de_Tulcea Dragon_Ball_Z:_El_regreso_de_Goku_y_los_Guerreros_Z Ecofin Dunn_(condado_de_Dane,_Wisconsin) Diagrama_de_Bloques_de_Modelo_Matematico Día_de_la_Tradición Dermatológico_(estación_del_Tren_Ligero_de_Guadalajara) Dopadas Dragon:_La_historia_de_Bruce_Lee

html map