Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Cofradia_de_Ntra._Sra._de_la_Soledad,_Tercio_de_los_Siete_Dolores,_Santa_Cruz_en_el_Monte_Calvario_y_María_Stma._de_la_Amargura Abrótano_montrino Aichryson_gonzalezherndandezii Charles_Beauclerk,_I_duque_de_St_Albans Zongzi Confessions_of_a_teenage_drama_queen Aeródromo_de_Almansa Condado_de_Clarendon WP:BIBLIO Chico_de_mi_barrio Condado_de_Spencer_(Kentucky) Vip_Noche Cleochroma Cine_para_adultos Cocodrilo_(pelicula) Xosé_Henrique_Rodríguez_Peña Acer_cucullobracteatum Clubs_de_venta_privada Zeferino_Gonzalez_Díaz_Tunón Club_Deportivo_Leganés Agote_(Buenos_Aires) Cine_de_Armenia Charmes-la-Côte Visor_óptico Zarcosia_katangana Alcazar_(banda) Comarcas_gerundensas Alcantareño Vale_Real ASMAC XIX_milenio_a._C. Coldenia_procumbens Club_Xelaju_M_C Colon_(Chile) Adam_Beach Vuelta_Ciclista_de_Chile_2011 Clásico_boliviano València_Sant_Isidre Vigneux_de_Bretagne Valdefuentes_(Cáceres) Christian_Ivaldi Vasili_Chuikov Virtualbox Acín_(desambiguación) Clarkson_Valley_(Misuri) Conjunto_historico_y_cultural_de_las_Islas_Solovetsky Clasificación_para_la_Copa_Asiática_1984 We_Will_All_Evolve Claude_Williamson Vilsoni_Hereniko Valledupar_Fútbol_Club Yūki_Sato Collocalia_brevirostris_rogersi Chiapa_de_Corzo Acusticosas_II

html map