Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.





Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Dunikowski Direccion_General_de_Estudios_y_Documentacion Cove_(Utah) Cultura_vicus Daredevil_Born_Again Corrihuela Alex_Soler-Roig DJ_Qualls Dibo,_el_dragón_de_los_deseos David_Harvey Distrito_Escolar_Independiente_de_Fort_Worth Deva_(localidad) Edificio_de_la_Legislatura_de_San_Juan Echiopsis Discografía_de_Alanis_Morissette Departamento_de_Seguridad_Pública_de_Texas Crenicichla_cyanonotus Discografía_de_Raven-Symone Cronica_del_alba._Valentina Alum_Creek_(Virginia_Occidental) Edgar_Wilson_Nye Delito_de_traición Diyarbakir_(Turquía) Amorphophallus_konjac Deori Demografia_del_ateismo Dharmicas Cornicabre Almez Ali_Abdullah_Saleh Alma_pirata Edificio_Langham Distrito_de_Sorochuco Cuba_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Atenas_2004 Cultura_de_Poltavka Creciente_y_estrella Desastre_aéreo_de_Múnich Cuzcurrita_de_Río_Tiron_(La_Rioja) Distrito_de_Acopía Crates_(película) ECW_Living_Dangerously Dautt EAGLE E238 Dan_Lilker Die_Welt_(periódico_sionista) De_Soto_(Misuri) Distrito_de_Verden Cyphon_distans Douglas_Atkins Ducado_de_Opava Cyclommatus_strigiceps César_Heinrych Dionisio_de_halicarnaso Demidovia

html map