Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Secretarias_de_Estado_de_Mexico Transición_de_Espana Saler Teoría_de_la_X_barra Satelites_naturales_de_Jupiter Thích_Nhất_Hạnh State_Line_(Misisipi) Scort. Todo_sobre_Eva Templo_de_Washington,_D_C. Selectarum_Stirpium_Americanarum_Historia Scalenghe Torneo_Apertura_2012_Liga_de_Nuevos_Talentos Starstruck_(banda_sonora) Simabaceae Torre_de_argos Tibor_Serly Torrijos_(desambiguacion) Te_de_Aragón Sound_on_Sound Stade_francais_Paris Sargon_de_Agadé Sonata_para_piano_n._15_(Beethoven) Sergio_Álvarez_Rodríguez_de_Villamil Schawagrotis Seguros_Zúrich The_Flight_of_the_Condor:_Ice,_Wind_and_Fire Saccolabium_inconspicuum Tayu The_Silent_Sun Sponde_(satélite) Torre_de_las_Arcas_(Teruel) The_Godfather_1902_1959:_The_Complete_Epic Sun_(desambiguacion) Tecnología_de_montaje_superficial Saint-Genes-de-Lombaud Socorro_(isla_Mexico) Seleccion_de_futbol_de_México Secuestro_(película_de_1997) Sierra_de_la_Sal Sail_Mohamed_Ameriane_bien_Amerzaine Stachys_cordatifolia Suimanga_de_doble_collar_montañesa Torre_Park_Shinjuku Saltos_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Londres_2012_–_Plataforma_10_metros_sincronizado_masculino Tratado_de_Libre_Comercio_Perú_Mexico Tlalocohyla_godmani Tortilla_paisana Torre_de_Villa_(Riaño) Superliga_de_fútbol_femenino_2007_08 Sociedad_Polideportiva_Castilblanco Sonata_para_Piano_nº_15_en_Fa_mayor_K_533/949_(Mozart) The_Beloved_(Grupo_pop) Tostón_(moneda) The_Dead-End_Alley_Band

html map