Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Pokémon_Rubi,_Zafiro,_Esmeralda Pithecellobium_longifolium Pianoro Popowia Petrona_Hernandez_López Pedro_Jesús_de_la_Pena Parimarjan_Negi Nana-Mambéré Padé Phantom_requiem_for_the_phantom Nicola_di_bari Museo_nacional_de_colombia Neuvy_(Allier) Módulo_de_compresibilidad Ocho_sencillas_reglas_para_vender_a_mi_hija_adolescente Nicolas_Cambiasso Pharnaceum_cordifolium Nicolás_Repeto_(conductor_televisivo) Nikolai_SemiónovichTíjonov Oscar_Collazos Peluquero PickyBall Poblacion_asiatica_en_Nueva_Espana Peromyscus_perfulvus Músculo_recto_superior_del_globo_ocular Plaza_del_Manege Palden_Gyatso Peter_Bryan_George Neil_Young:_Heart_of_Gold Nikolái_Bujarin Norður-Múlasysla N_butanol NGC_380 Mölndal Mórinos Pintura_artistica Periodistas:_información_en_acción Partido_Nuevo_Komeito Point_Break Nuevo_Cafe_de_la_Montana Oscar_a_la_mejor_direccion_artística Navas_del_Pinar Néstor_Retamar Parque_Arqueológico_del_Tolmo_de_Minateda Ngulu Parhae Peri_Brown Polythemis Perez-Reverte Polexima_minor Oreochrysum_parryi Pachystroma_longifolium_var._ellipticum Personajes_menores_de_24 Ojiva_(estadística) Nueva_Vizcaya_(Entre_Ríos)

html map