Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Sa_Colla_de_Can_Bonet Tutera VF+ Ruesca Municipio_de_Junction_(Kansas) Roscheria Ruta_de_Illinois_23 Ricardo_Teixeira UFGo Glosario_de_sintoísmo Usted_puede_ser_un_asesino Georg_von_Hevesy Giovanni_di_paolo Futarō_Yamada Fundación_Exportar SKLR Garden_Party Rhemes-Saint-Georges Turón_(Mieres) Murallas_de_Tudela Georgi_Apollonovich_Gapon Municipio_de_Jerusalem Riley_(Kansas) Imperio_purépecha Restrepia_de_pie_de_columna_corto Incestophantes Ulepicc Musculus_flexor_digiti_minimi_brevis_pedis Fuerza_aerea_saudi Musculus_rectus_femoris SC_Heerenveen Fuerza_Aerea_Britanica Rocas_Elefante Urbanización_Los_Olivos Universidade_Federal_do_Rio_Grande_do_Sul S_O.S,_Corazon_Rebelde George_du_maurier UShaka_Marine_World Ricardo_Barrios Museo_Arqueológico_de_Florencia Río_Pejanda Fútbol_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Ámsterdam_1928 Futurama_En_el_lejano_y_salvaje_verde Geosynchronous_Satellite_Launch_Vehicle Río_Supe Río_Bordecorex Geografia_de_San_Marino Gabriel_Hernández Reprocesamiento_nuclear Municipio_de_Sadsbury Urgencia Gimnasio_de_la_Universidad_de_Técnologia_de_Pekin Iglesia_de_San_Ginés_de_Arlés GPS_para_saber_donde_estás_parado Universidad_de_La_Sabana

html map