Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ensanche_Sur_de_Alcorcon Eremobates_marathoni Estacion_de_Paris_Austerlitz Ernesto_Garcia_Calderon Familia_buffet Evangelio_según_Lucas Equipos Fisiología_reproductiva Erich_Maechler Familia_Real_Tailandesa Eudoxia_Láscaris Enrique_Villar_Yebra Estacion_de_Belleville Estado_de_Amapá Fonds_Saint-Denis Estacion_de_Finestrelles_Sant_Joan_de_Deu Ernesto_Sánchez_Fajardo Estacion_de_Nulles-Bràfim Federación_peruana_de_tenis Episodios_de_Busō_Renkin Euphorbia_moratii Filtro_de_Hodrick-Prescott Elena_Madrazo Fabiano_Santacroce Estrees_lès-Crécy Esfinge_de_acoris Faruk_Iremet FF_Norden_02_Weiswampach-Hupperdange Festival_Internacional_de_Cine_de_San_Sebastian Espineira Francisco_Bulnes_Sanfuentes El_hombre_que_sabia_demasiado_(película_de_1956) Feel_This_Moment España_en_los_Juegos_Olimpicos_de_invierno_2006 Estacion_de_esquí_de_San_Isidro Estación_de_Châteauneuf-Conthey El_Imperio_(Trinity_Blood) Fernando_Gutierrez_(desambiguacion) Escatocolo Escuela_ingeniería_terrassa Estadio_La_Pampilla Francisco_Mercado_Quiroz Fabien_Causeur Francoise_Clement_Theodore_Dubois Estación_de_Velazquez_(Metro_de_Malaga) Eumorphus_productus Estacion_Villa_Devoto_(Urquiza) Flashback_(álbum) El_Penta Embarcadero Elias_Salaverria FTTH El_Senor_de_los_Anillos:_Las_Dos_Torres Escudo_de_San_Martín_del_Rey_Aurelio_-_Samartín_del_Rei_Aureliu Escudo_de_navia

html map