Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.maximis.pod-szereg.stalowa-wola.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.patriae.pod-szereg.stalowa-wola.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.saecla.pod-szereg.stalowa-wola.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Tabernas_de_Isuela The_Garden Tipología_morfologica Tamao_Tamamura Templo_de_apolo_patroos Tabla_de_vectores_de_interrupcion Senorio_de_Montpellier Taco_fischer Syringammina_fragilissima Sagita_(desambiguación) Stefan_von_Reiswitz Traña_Matiena San_Asterio_martir Tonala_(municipio_Jalisco) Servigney Temozón_(desambiguación) The_Seeker Sylvia_villagran Te_de_Pitón Sorgo_rojo The_Algae's_Always_Greener Torneo_de_marruecos Sainte_Tréphine Statistics_Canada Televisión_en_la_RDA Teresa_Sanchez_Davila Sinfonía_n.º_1_(Mozart) Software_de_gestión_documental Sur_(Bahréin) Spinal_Tap Saint_Félix_de_Foncaude Selección_de_futbol_del_Reino_Unido Sevington Torneo_Hermenegildo_Ivancich Tour_de_Francia_1908 Salton_pico_de_aji SuperTazón Seleccion_de_fútbol_de_Kazajistan Teodoro_I_de_Rusia Sección_(geometría) Selección_de_futbol_de_URSS Sentido_retrógrado Sebastián_de_Belalcázar Signo_de_estimación Sealed_Sword_(Fire_Emblem) Stéphane_Audran San_Mateo_y_el_ángel Sala_de_reuniones Sayonara The_Spirit_Room Stroopwafels Saint-Clément-Rancoudray Terra_Australis_Incognita Séez_Mesnil Stipa_hyalina

html map