Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Resident_Evil_Gaiden Una_Serie_de_Catastroficas_Desdichas_de_Lemony_Snicket Futbol_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Melbourne_1956 Física_estadística Río_Pchega SS_Great_Eastern Gervasio_Mendez Fritz_Rau Roriz Imperio_indio Río_Janka Iluminado Ilma_Grace_Stone Municipio_de_Waukon_(condado_de_Norman,_Minnesota) Fundacion_para_el_fomento_de_la_Donacion_Altruista_de_Órganos_para_Trasplantes_Tejidos_Sangre_Plasma_y_Medula_Ósea_Educacion_para_la_Salud_y_Cooperación_Internacional Unidad_periferica_de_Atica_Occidental Independentismo_taiwanes Municipio_de_Walker_(condado_de_Franklin,_Arkansas) Relación_espuria GVSV Inducción_magnetica Fujiwara_no_Nakafun Municipio_de_Rutland_(Dakota_del_Norte) Gente_Anarquista_de_Color Municipio_de_Shiloh_(Arkansas) Táliga GJ_575 Municipio_de_Bustamante_(Nuevo_León) Ross_780 Unculuana Municipio_de_Parsippany-Troy_Hills Río_Atoyac_(Puebla) Gobernación_de_Popayan Un_dos_tres_ensaïmades_i_res_mes Fritz_Vahrenholt Gimenez_(cerro) Ukitake_Jushiro Resedón Retrophyllum_rospigliosii Galium_pedemontanum_subsp_sieberi Municipio_6_Chinquapin_(condado_de_Jones,_Carolina_del_Norte) Remoción_de_masa Tropezando_en_el_espacio Gabriel_Mureșan Museo_Arqueológico_de_Baneres Ignatius_van_der_Stock Municipio_de_New_Hanover_(Pensilvania) Gita_Govindam Geometry_Of_Love Municipio_de_Rockefeller_(condado_de_Northumberland,_Pensilvania) Rioux_Martin Unidad_periférica_de_Kilkís Udora_pomeranica S_R._Nathan Rudolf_von_Laban

html map