Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Timopoyetina Toros_en_portugal Trasplantes_de_riñon Semicassis_royana San_Pedro_de_Valderaduey Subete_a_mi_moto_(telenovela) Saint_Just_(Cantal) Titanic_2_(pelicula) Stelis_(orquidea) Sociedad_Economica_de_Amigos_del_País_de_Sanlúcar Sirrush Torre_del_Campo Tic_(medicina) The_Glass_House Toobin' Saint_Antonin_sur-Bayon Soporte_tecnico The_First_Cut_Is_the_Deepest_(Grey's_Anatomy) Terry_Catledge Sainte_Flaive_des-Loups Tecnologia_apropiada Skip_2_My_Lou Transdiferenciación Saraburi Sintra Séreilhac Tipo_99 Síndrome_de_Brown_Sequard Templo_de_la_Paz_Universal Suzie_Wong Santa_Maria_de_Llanes Sybil:_the_true_story_of_a_woman_possessed_by_16_separate_personalities Streblus Sant_Jaume_de_Llierca_(Gerona) Tonka_Tomicic Tau_Vitoria Television_laser Transmitancia_térmica Summertime_(desambiguación) Selección_mexicana_de_futbol Skoplie Saint_André-d'Hébertot Secamonopsis Serie_B_Profesional_de_Chile_1938 Theâtre_des_Varietes Santiago_Pelaez Shimón_Peres Shaune_Fraser Trastorno_por_supresión_terminal_11q Santa_Ana_de_Paraguana Sinfonía_n_º_1_(Prokófiev) Te_slavim_Românie Super-termita Simpulum Titánidas

html map