Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Expansion_métrica_del_Universo Eurotamandua Elaeoselinum_lagascae Facundo_Tessoro Escalera_Santa Franco_de_Korçë Estaciones_de_radio_en_el_estado_de_Durango Fermín_Mundaca_y_Marecheaga Emperador_Seinei Elecciones_presidenciales_de_Costa_Rica_de_1859 El_Codigo_da_Vinci_(película) Estación_de_Toyosato_(Shiga) Francisco_Xavier_Mina_(el_Mozo) El_pobre_Pérez El_Plata_(diario) Eduardo_Jusue_Fernandez Eugène_Louis_Boudin Episodios_de_Star_Wars:_The_Clone_Wars Foxhall Felsicas Eritrocitos Estación_de_A_Coruna_San_Cristóbal Fabian_Cortez Fecha_de_utilización Estandarte_Real_de_Suecia Frank_Borzage Enoch Estación_Iyoizushi Estacion_Mariano_J_Haedo Eduardo_Herrera Felipe_de_Suabia El_escritor_oculto Evaporacion_(fisica) Fortunato_Zuazua Festival_Notodofilmfest Eduardo_P._Archetti Formenos Envoltura_convexa Fernando_Spiner Elecciones_espanolas_al_Parlamento_Europeo_de_1994 Estación_Hortensia_(Buenos_Aires) Finnhamn FC_Zhetysu Estacion_de_Montblanc Editor_de_diseño_gráfico Federico_Gutierrez-Solana_Salcedo Estación_Canning Eulalio_Garcia_Pereda El_Sol_(estación,_Santiago) Espadana_(revista) Escudo_de_belice Esperidiao_Amin Forever_Vienna El_Verger_(Alicante) Electronica

html map