Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Estilo_flamenco Enydra Elías_Fereres_Castiel Escuela_Técnica_Superior_de_Arquitectura_del_Vallés Estacion_km_997 Estació_de_Sant_Celoni Francisco_Javier_Cornejo_López El_Chimbombo Flora_Anglica,_Editio_Altera Elytrogona_quatuordecimmaculata Fort_Berthold_(Dakota_del_Norte) Epicharitus Eresictón_del_Ática Elecciones_Autonomicas_Madrileñas_de_2003_(25_de_mayo) Estádio_Municipal_Luís_Augusto_de_Oliveira Excursionsflora_für_Oesterreich Figueira_de_castelo_rodrigo Euphorbia_dioeca_var_indivisa Five_Points_(condado_de_Solano,_California) Efecto_Balassa-Samuelson Foggy_Mountain_Boys Erigeron_karvinskianus Familia_Federighi Emmeorhiza Ervenik Enfermedad_de_la_selva_de_kyasanur Estadio_Dieciocho_de_Junio Escudo_de_Anglés Estudio_Revolucionario Esposados Eugenio_Orozco El_viejo_y_el_mar_(película_de_1999) Fast_Food_(video_game) Ferrocarril_en_el_Paraguay Estados_generales_de_1789 Embalse_de_La_Loteta Entity Estación_de_Santander Enoplolabus_malaccensis Electrones_no_apareados Far_West Ellingsenius_fulleri Estación_de_Avenida_de_la_Paz_(Metro_de_Madrid) El_Me_Engañó Error_de_sintaxis El_Proyecto_Solar Falling_Waters_(Virginia_Occidental) Elymus_jubatus FV_510_Warrior Eugene_Mouton Emmanuel_Rudzitsky Eugene_Aserinsky Fraella Francisco_Javier_Lopez Ficha_médica

html map