Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Razas_(Censo_de_los_Estados_Unidos) Mariano_Arias_Chamorro Pueblo_Viejo Microsoft_Expression_Encoder RedBull_New_York Línea_Madrid-Hendaya Maternidad_Integral_de_Aragua Lorenzo_Sanchez_Lopez M_C_Gaines Provincias_de_Noruega Raión_de_Novoazovsk Prunella_sulphurea Recourt_le_Creux Loxapina Masta Príncipe_Kanemi Provincia_de_guadalajara Mijaíl_Alekséiev Quarter_(unidad_de_medida) Programa_de_Desarrollo_Olímpico_para_el_Fútbol_Juvenil_de_Estados_Unidos Meioneta_beijianensis Louis_Hyacinthe_Boivin Marino_Dublin Querandíes Pulzo Rafael_Calderon_Munoz Manolo_Kabezabolo Pyrethrum_tanacetum Rally_París_Dakar Los_Sims_3:_¡Vaya_fauna! Maisoncelles_sur-Ajon Machoke Medios_de_difusión Marketing_de_compradores Línea_27_(San_Juan) Quilapayún_4 Miki_Monràs Gran_Premio_del_Reino_Unido_de_1996 Real_del_Manzanares MGP_W01 Puerto_de_Santo_Domingo Magaldrato Región_de_Banja_Luka Luis_María_Jaureguiberry Prišlin Puto Reaccion_de_Baylis_Hillman Medelpad Pulpo_á_feira Luis_vicente_de_velasco_e_isla Mamoru_Takamura Primera_División_de_Espana_1966_67 Manuela_Beltrán Grand_Central_(technology) Me~teru_no_Kimochi

html map