Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Condado_de_Cocentaina Ako Aislamiento_de_procesos_(informática) Woodrowia Agrupacion_Deportiva_Plus_Ultra Conover_(Wisconsin) Cocinar Codex_Augiensis XLIV_eleccion_de_los_miembros_de_la_Cámara_de_Representantes_de_Japon Cifra_(matemáticas) Vicia_olbiensis Vernon_(Texas) Consejo_Pontificio_Cor_Unum World_Wide_Wrestling_Federation Clímax_(figura_retórica) Abdel_Rahman_Badawi Actividades_de_construcciones_y_servicios Ahmed_El_Muhammadi Villa_Malvinas_Argentinas Wilm Vladimir_Paley Ville_en_Tardenois Comarca_de_calahorra Villahermosa_del_Campo_(Teruel) Ak_press Aeropuerto_Internacional_Alfredo_Vásquez_Cobo Condado_de_Kaufman_(Texas) Civry Aeropuerto_de_Reno-Stead Acetato_de_etilo Abhishek Achille_richard Venas_cardiacas_anteriores Vainamöinen Cilindrita Albert_Bitran Consejo_Grande_y_General Aga_Khan_Prize_for_Fiction Acanthops_falcata William_McGuckin_de_Slane Wustegarten Aeropuerto_Internacional_de_Saipan Yerba_de_los_carpinteros Willa_y_los_animales Clompanus_gregorii Vincenzellus_flavipes Chatelet-Les_halles World_Checkl._Bibliogr._Euphorbiaceae Chugua Ciutat_de_les_Arts_i_les_Ciències_(barrio) Aeropuerto_Internacional_de_Cortrique-Wevelgem Colostethus_roraima Comision_de_Administracion_de_Divisas A_Pain_That_I'm_Used_to Consejo_Revolucionario

html map