Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Chevrolet_Lumina_APV Acestodoro Aaron_Austin Conophytum_inclusum Vladimiro_I_de_Kiev Clematis_occidentalis Chthonerpeton_indistinctum Agrupación_Parroquial_de_la_Milagrosa Complemento_de_régimen Comisario_de_Mercado_Interior_y_Servicios_de_la_Unión_Europea Via_Crucis_a_la_Cruz_del_Campo Cold_War_(Doctor_Who) Chuzelles Alaàrìnjó Conrad_Felixmüller Combustible_nuclear_de_mezcla_de_óxidos Constitución_española_de_1931 Alargue_eléctrico Acentuación_aguda Città_del_Vaticano Club_Natación_Santa_Olaya Yerba_del_ciego Victor_Rodriguez_Soria Chile_en_1986 Alban_Nwapa Club_Atlético_Huracán_(Moquegua) Clínicas Chulavitas Chiesa_di_Santa_Maria_di_Nazareth Charrán_comun Yipee_ka_yay Zacusca Villa_Lagarina Ciclismo_en_los_Juegos_Olimpicos_de_París_1924 Yaroslavka Wodzislaw Adolfo_Suarez Valença_do_Douro Codificación_bipolar Aaron_Douglas Companhia_do_Caminho_de_Ferro_do_Porto_a_Povoa_e_Famalicao Complete_Studio_Albums_(1983-2008) Wikipedia_en_min_nan Al-Wakrah_SC Ael_1964_bc Wapello_(Iowa) Acrótera Adolphus_W._Greely Coca_Cola_Park Condado_de_Deuel_(Nebraska) William_Trevor Albrecht_Dürer Wien_(Wisconsin) ZX_Interface_2 Yacimiento_de_Torralba

html map