Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Via_Júlia Vatteville_la-Rue Computerwelt Alcázar_de_Venus_(Granada) Constitución_de_Suecia Yal_cordillerano Vs_1 Addison_(Maine) A_la_deriva_Lost Administradora_de_fondos_de_ahorro_previsional Acid_Trax Abère Cochabamba_2018 Ahlquist Agapornis_fischeri AOC_Listrac-Medoc Yate_Severiano_Asarta Comisión_del_Mercado_de_las_Telecomunicaciones_de_España Condado_de_Saline_(Misuri) Condes_palatinos Conspiración_(concepto) Zarza_de_boysen West_Africa_Time Agravante You're_Next Come_On_Over_(cancion) Aca_seca Accion_(revista) Valle_Carbajal Aceitilla Vismes Victoria's_Secret Aderus_coomani Velo_cubrecáliz Ciencias_Aplicadas Acueducto_de_valente Zeca_Pagodinho Compartimentacion_(servicio_de_inteligencia) Conjunto_Urbano_Lugano_1_y_2 Cis_subtilis A_Home_at_the_End_of_the_World_(película) Abril_rojo Vuelta_al_Algarve_2014 War_Child Vafþrúðnismál Cinchona_subsessilis Aislamiento_(The_Walking_Dead) Yelena_Kostiukóvich Alamo_temblón Aeropuerto_Internacional_de_Val_de_Cans Winsford Aizanville Combinado_nórdico_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Lillehammer_1994 Adams_(Nueva_York) Vivaswān

html map