Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

La_Chapelle-Saint-Martin La_gramática_de_la_ciencia Jonathan_Viera_Ramos Istiklal_Marsi_Turkiye_Cumhuriyeti'nin Jindřichův_Hradec Liga_franc_catolica KZ_Gusen_III Krusty_va_a_la_cárcel Lewisara Kenny_Clarke La_vida,_el_universo_y_todo_lo_demás LEJ Lago_Menéndez Les_Chapelles_Bourbon LHS_1827 Jose_Siles_Artés Licq Lenguas_italo-dalmatas José_Maria_de_la_Cruz Juangodoyíta Lipoproteinlipasa Lengua_flectiva Lenguas_lenmichí La_Salseta_del_Poble_Sec Lignum_crucis Juan_Agustin_Figueroa Juan_Vicente_de_Guemes_segundo_conde_de_Revillagigedo Las_Vegas_Hilton_(LV_Monorail_station) Julio_César_Irrazábal_Leon Julio_Buschmann Izquierda_Unitaria_Europea_Izquierda_Verde_Nordica James_Gandolfini Jeff_Bostic José_Maria_Plá Jo_Siffert Juan_Gutierrez_Robles Jose_Maria_Castellet Lahm Iryanthera Jerémy_Toulalan Jose_Maria_Sanz Las_50_peliculas_que_deberias_ver_a_los_14_años Lenguas_chiapaneco-mangues Isla_del_Lido La_Estacion_de_Illora_(Illora) Julianus_(monje) Joás_de_Judá Kim_Phúc Jose_Santos_Meza_Cortes Laura_Canoura Iris_nudicaulis_var._clusiana Jose_Checa_Beltran La_Canción_de_la_Princesa_Oscura Ley_del_Octeto Literatura_de_Italia

html map