Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Clase_Ajax Yacht_Club_Ancón Coeficiente_de_resistencia_aerodinamica Charles_Cornwallis,_1er._Marqués_de_Cornwallis Acuerdo_Economico_Preferencial_entre_el_Estado_Español_y_la_CEE Click_consonantico Chlamydogobius Academia_Parabuten Aegotheles_archboldi A_tu_lado Alberto_Jiménez_Monteagudo Claudia_de_Lorena Chocolate_con_churros William_Edward_Forster Circuito_Internacional_de_Corea Administracion_Publica_del_Perú Cocu Valdorba Cocktail_(album) W_Wright Valle_de_Caracas Comite_Olímpico_de_Alemania_Oriental Constricción_(biología) Agencia_Tributaria_de_Andalucía Web.config Comisión_Nacional_sobre_la_Desaparición_de_Personas Villiers_en_Desœuvre World_Association_of_Zoos_and_Aquariums Woodland_(Carolina_del_Norte) Víctor_Endeiza Companía_Britanica_de_las_Indias Varennes-sur-Morge Adam_Hanga Cierva_C_24 Children_of_the_Corn_VI_666_Isaac´s_Return Congreso_de_viena Aegotheles_tatei Zigadenus_canadensis A_un_dios_desconocido_(novela) Valle_del_río_Magdalena Ciudad_de_Mendoza_(Argentina) Valle_de_Oro_(Lugo) Club_Atlético_Independiente_(Honduras) Acaya_(provincia_romana) Won_Gyun Aeropuerto_de_Lübeck Condado_de_Schleicher_(Texas) Vida_(album_de_Draco_Rosa) Aeropuertos_Espanoles_y_Navegacion_Aérea Cladiella Xiangtan Ageusia Charles_Plisnier XVIII_Sudamericano_de_Básquetbol_Femenino_U15 Villaescusa_la_Sombria

html map