Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

IPhone_3G Herencia_yacente Modo_Subjuntivo Mimbre_de_rio Helicoptero_utilitario Aynia_pseudascaricida Mittal_Steel_Company Atentado_al_Palacio_de_Justicia_de_Cali Guillermo_Ramírez_Godoy Historia_de_Poniente_(Canción_de_hielo_y_fuego) HD_182255 Hammerfall Herzegovina Higiene_postural Asalto_a_la_Comisaria_del_Distrito_13 Haga_Negocio_Conmigo IDEAS Head_Over_Heels_(película) Angel_Norberto_Téllez_de_Meneses Mordellistena_mertoni I_Republica_Francesa Hermión Monos_capuchinos I_Need_A_Man Hermonassoides Ministerio_de_Defensa_de_Rusia Momento_de_un_vector ITSON_(Instituto_Tecnologico_de_Sonora) Arturo_Pomar Moumour I'm_Not_Perfect_(But_I'm_Perfect_for_You) Guerra_Anglo_Americana_de_1812_1815 Heinrich_Pämpo Hinterhubera_scoparia Mision_de_la_Organización_de_las_Naciones_Unidas_en_la_República_Democrática_del_Congo Hud Guia_(Las_Palmas) Astragalus_thermalis Guiado_por_radar_activo Habib_Burgiba Moruxia Harmandiella Heterodiegético Hellboy_2:_El_ejército_dorado Hyporhicnoda_litomorpha Modern_Jazz_Quartet Historial_de_partidos_de_la_seleccion_nacional_de_futbol_de_Venezuela Asterix_y_Obélix:_Mision_Cleopatra Grándola,_vila_morena Asterix_el_Galo_-_Astérix_y_Cleopatra Articulo_periodistico Idioma_anzalí Monier_M._Williams Arabis_angulata Austin_O'Brien

html map