Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.





Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.quantum.to-milion.wodzislaw.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.venerabile.to-milion.wodzislaw.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.to-milion.wodzislaw.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Mertensia_brasiliana Marmota_vancouverensis Pulpería Manuel_Francisco_Castro_Ríos Gran_Vía_Escultor_Francisco_Salzillo Macrochordion Ramon_Victor_Castro Lycosa_clara Manuel_Jose_Yrarrazaval_Larraín Principio_de_progresión Lobelia_formosa Miley_Cyrus:_Gypsy_Heart_Tour Mariscus_pungens Maximiliano_Duque_en_Baviera Mafdal Macedonia_de_frutas Pseudanthias_fasciatus Maisnières Provincia_de_Matanzas Mi_novia_está_de_madre Magdalen_College_Oxford Puente_atirantado_de_Jerusalén Radio_over_Internet_Protocol_Routed_Network Marie_Jean-Antoine_Nicolas_de_Caritat_marques_de_Condorcet Presidentes_de_colombia Ptychadena_trinodis Rafa_Almarcha Rambla_del_Saltador Matzouka_(bandon) Lorena_(telenovela_colombiana) Manuel_Borja_Calvar Marin_Mersenne Meilahti Mathias_Brändle Ll.m.eur Metro_(Ferrocarril_Urbano) Lo-pu_po Region_de_Bijeljina Lotería_Nacional_de_Argentina Principios_de_la_Administracion_Publica_de_España Lonicera_hispidula Líneas_Aéreas_Azteca Principe Media_hora_mas_contigo Llannerch-y-medd Receptor_tirosina_cinasa Los_Ganglios Quien_da_la_vez Michael_John_Gambon RTU Pueblo_jakasio Láser_semiconductor Gregorio_Martinez_Sacristan Lividos Microrregión_de_Sao_José_dos_Campos

html map