Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Plágaro Pokémon_Diamante,_Perla_y_Platino_La_Pelicula:_Hacia_la_superación_del_Espacio-Tiempo Neko_II Orquesta_Barroca_de_Sevilla Per_Illán Pescantina Ontológico Parque_Nacional_Chiquibul Pelahustan Política_Agraria_Comunitaria Pico_Phelps Parada_(Monção) Perette Neolindleya Neolepta_banggiensis North_Melbourne_FC Pardies_Pietat Para_Amar_y_Servir Ode_to_J._Smith Piedra_runica_de_Gripsholm Polacra-goleta Paraje_Pavon Paul_Naschy Parathespis Partido_Popular_Democrático_Revolucionario Olmedilla_del_Campo Pietro_Maximoff Partido_Social_Democratico_de_Izquierda Nonglard Owl Más_allá_(Dragon_Ball) Nesoryzomys_darwini Organizacion_del_Pueblo_de_África_del_Sudeste Niccolo_Fontana Paraeuops_hopplus Neumáticos_de_invierno Pokémon_Green Pliacanthopus Pentaschistis Patrimonio_cultural_del_Perú Planta_de_Tractores_de_Cheliábinsk Paraleyrodes_naranjae Notacion_de_Newton_para_la_diferenciación Parçay_sur-Vienne Pedro_Dalton Ophiuros_incurvatus Pitt O._M._A. Poaló Nikita_Khrushchov Nautiluz Pixie_(transceptor) Percloretileno Peyr Oveja_Dolly

html map