Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Tekumel Saint_Cernin_(Cantal) Torlengua_(Soria) Sergio_Boris_Gozalez_Monteagudo Saint_Cyr-sur-le-Rhone Sagrada_Familia_de_Jesus_de_Nazaret Sainte-Marie-du-Lac-Nuisement Stomp_the_Yard Salvia_gachantivana Temporada_1988_del_Campeonato_de_Europa_de_Rally Saprófita Salix_hutchinsii Swedesboro_(Nueva_Jersey) Team_Sparkasse Teoría_de_Kolmogorov-Johnson-Mehl-Avrami Sauce_para_canastillos Saint_Saturnin_de_Lenne Sant_Adria_de_Besòs_/_San_Adrián_de_Besos Spathionema_kilimandscharicu Terremoto_de_La_Ligua_y_Petorca_de_1981 Sindrome_de_Ulises Shanghai_Y_10 Sistema_Automatico_de_Información_Hidrológica_SAIH Selección_nacional_de_fútbol_de_Guinea_Bissáu Salsa_de_pato Teología_racional Schwalm_Eder_Kreis Saint-Mézard The_beloved Terremoto_de_Afganistán_de_octubre_de_2009 Sveti_Ivan_Zelina Stradano The_Legend_of_Zelda:_A_Link_to_the_Past_&_Four_Swords Steve_Gohouri Tin_Machine_Live:_Oy_Vey,_Baby Thukpa Street_Hop Torre_de_Tagle Sistema_Wettstein Tabla_Güija Tarn Svein_Hatløy Temporada_1939_de_Turismo_Carretera Serie_B_1935_(Chile) Servidor_público South_Border Sportivo_San_Lorenzo Simbad_(película_1992) TV3_HD Saint_Germain-des-Pres_(París) Sanxenxo. Salario_Base_de_Cotizacion Simplemente_lo_mejor Surt Sheshonq_(II)

html map