Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Madrid_Espana Predicción_de_la_estructura_de_las_proteínas Lobos_Cantabria Premio_Lo_Nuestro_2011 María_Cristina_de_Borbon-Dos_Sicilias Ranita_guayanesa_comun R_26 Luis_E._Heysen_Incháustegui Louison_Bobet Mateo_de_Bolona Primera_División_de_Espana_1977/78 Luis_de_la_cerda Mejor_jugador_del_torneo_de_la_ncaa Pronombres_personales Micanopy MVP_Baseball Mi_niñera_es_una_vampira Manuel_José_Quintana Marco_Carola Precipicio_de_los_Bisontes Los_diez_mandamientos_en_el_siglo_xxi Good_Morning_India Gran_Premio_de_Europa_de_1983 Lucillo Mammillaria_hahniana Mauretania Maneki-neko Manuel_Antonio_Cardoso Raúl_Sanchez_Díaz-Martell Principio_de_sobrecarga Gonzalo_Pizarro Merenhouse Mario_Tennis:_Power_Tour Lord_Kingsborough Mahachon RE_MAX Maria_Concepción_Dancausa Matías_Montero Maria_Luisa_Monero Mekosuchinae Reconocimiento_del_habla_en_Linux Los_tres_primeros_dioses_creadores Live_at_Pompeii Quintanilla_Sobresierra RT Gonzalo_Novoa Marvel_vs._Capcom_3: Pulandian Powwows Puntos_extremos_de_la_Comunidad_de_Madrid Mecano:_Grandes_éxitos Pseudomicrocara_variegata Quechua_(etnia) Meridian_Lossless_Packing Rata_de_agua_australiana

html map