Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

L'Her. Lista_de_capitulos_de_Osomatsu-Kun Kitab_i_Iqán Jardin_Botanico_de_Cordoba_(Argentina) Ivan_Matvéevich_Vinográdov Las_cortes La_muerte_de_Adonis Les_Essarts-le-Vicomte Lionel_Scaloni Kimi_ga_nozomu_eien KAE_Apollon_Patras Instrumento_transportador La_sombra_de_una_duda Laponia,_Finlandia Josiah_Willard_Gibbs Lenición Labets-Biscay Little_By_Little_(cancion_de_Raven_Symoné) Liceo_de_la_música_de_Moguer Lacy_(desambiguacion) Letra_devá_nagari Jan_Kiepura Java_Naming_and_Directory_Interface Jaime_Garcia_Añoveros Lin_Jian_Hui Land_Rover_Evoque Le_Ménil-Brout KV_379 Le_Bizot Las_ruinas_del_Edén Li_Yundi Juan_Martin_Tallarico Landry_Allbright Julio_Gutiérrez_Gonzalez Kownaty_Żędowe Lerma_(región,_Argentina) Jorge_Gallegos Jose_María_Muriá Lago_Leman Joaquín_V._Gonzalez_(Salta) Liberté,_égalité,_fraternité John_R._Allen John_Fraser_(poeta) LRA60_Radio_Nacional_Islas_Malvinas Irwin_Dambrot Kurt_Hammerstein-Equord Julio_de_1962 Las_Mojarras_(Cordoba) Kungfu_(término) José_de_Torres Kamil_Mikulčík Junta_de_Coordinación_Revolucionaria Kenji_Johjima La_informacion_quiere_ser_libre LOVG

html map