Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Kim_Hyung_Joon Leper_Messiah Juan_Pablo_Oliver José_Velasquez_Castillo Libro_del_saber_de_astrologia La_Nora_del_Rio Karibeña_TV Jose_Torres_Mena Juan_Palomino Jiři_stajner Juan_Vernet_Gines Jose_Tolosa_Carreras Ley_de_Ordenación_Urbanistica_de_Andalucia_ley_7_2002 Jesús_María_Ramón_Valdés Itapé_(Guaira) Islas_Santa_Cruz La_Llave Korasan Lagoa_(freguesía) Jose_María_Zeledón_Brenes Jñana-yoga Jose_Luis_Ayllon Joseluis_González Lajas_(Lajas) LVBP_2006_2007 Josue/Jesus_(nombre) Islas_ecologicas José_Otero Interpretacion_de_los_sueños Kapanga Las_Canoas Kortrijk José_Sánchez_Peñate Joan_Grau Institutos_Nacionales_de_Salud Jose_Marcial_Dorado Lider_en_Deportes_(periodico) Kaze_no_Stigma La_Eliana José_Esteban_Yepes_Berruezo Las_Supremas_de_Mostoles J_Michael_Criley La_escena_del_jardín_de_Roundhay La_Rue_Saint-Pierre_(Sena_Maritimo) Joseba_Beloki Latter_Days:_The_Best_of_Led_Zeppelin_Vol_2 Lamotrek Intelecto José_Víctor_Rodríguez_de_Miguel K_N_D_Los_Chicos_del_Barrio Josep_Maria_Berenguer Liga_Minuana_de_Futbol_2009 Leismaniosis La_Unión_(Colombia) La_Riviere-Enverse

html map