Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Dactylispa_upembana Don_Dubbins Código_ISO_4217 Distrito_electoral_de_Browns_(condado_de_Edwards,_Illinois) Alfonso_Taracena Curtidores_de_hongos Derecho_continental Dinastía_Tokugawa Edificios_Souvenir Crago_vulgaris East_Honolulu_(Hawái) Alexa_(planta) Distrito_de_Yauli_Huancavelica De_Noé Edicion_de_graficos_rasterizados Derecho_a_la_sexualidad Cyclocarpa_stellaris División_politica_de_Europa Convencion_para_la_Protección_del_Medio_Ambiente_Marino_del_Atlántico_del_Nordeste Desafío_(album) Cosquin_-_Santa_Maria_de_Punilla_-_Bialet_Masse Edison_Valdivieso Cálculos_de_probabilidades Distrito_de_Pachacamac Discografia_de_Laura_Pausini Alumbramiento_(cortometraje) E_(estado) Cordyline_sepiaria Cottage_Grove_(Minnesota) Disney_(desambiguacion) Alonso_de_Santa_Cruz Dispierta_Fierro Depende_de_como_se_Mire Dean_DeLeo Decreto_de_necesidad_y_urgencia Deutschland E_pur_si_muove Ana_Elena_de_Orleans Ctenogobiops_pomastictus E_G_Camus D._M._D. Crisis_generalizadas Economia_de_Canadá Corredor_Nordeste Don_Antonio_de_Ulloa_(1883) Echinodorus_natans_var_repens Dorcus_jampeanus Cosmos_348 Distrito_de_Saint-Dié-des-Vosges Alfonso_de_María Driope_(rey) Ali_Muhammad_Mujawar Alfonso_de_La_Cerda_el_de_Espana Cristóbal_de_Rojas_y_Sandoval Dogo_del_Tíbet

html map