Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Běijing_gushi Calle_Chambers_World_Trade_Center_(línea_de_la_8ª_Avenida) Cardielos C.S.I._Miami Carlos_Rafael_Fernandez Batman_Beyond:_El_regreso_del_Guason Casa_de_estudios_para_artistas Catártica Berogaine_Lahuntze Carl_Jonas_Love_Almqvist Bernard_Howell_Leach Baron_(gard) Cashiers Buckleya Calle_137_City_College_(línea_de_la_7ª_Avenida–Broadway) Bokeelia Boeing_KC-97 Banderas_britanicas Cecropia_cinerea Base_antartica_juan_carlos_i Cerulli Bobby_Ellsworth Blevio Castrillo_de_Valdelomar Belena_(Salamanca) C._J._Sapong Campeonato_Mundial_de_Remo Carlos_Vela Barneys_New_York B._C._Rich Catulo_Gonzalez_Castillo Campeonato_Europeo_de_Patinaje_Artistico_sobre_Hielo_de_1956 Cambridge_(condado_de_Lamoille,_Vermont) Campeonato_Europeo_de_Piragüismo_en_Eslalon_de_2011 Barthélemy_Prosper_Enfantin Bomburu_Ella Casa_y_estudio_de_Luis_Barragan Ceratopteridoideae Bernardo_de_Sá_Nogueira_de_Figueiredo_marques_de_Sá_da_Bandeira Bandera_de_Valdes Cantón_de_La_Mothe_Saint_Heray CUSL Beaufort-blavincourt CV_Boötis Chaohu Carne_de_porcino Cañada_Acebal Bochs Catti_Brie Cartuja_de_bolonia Bésayes Castillo_de_San_Pedro_de_Halicarnaso Batalla_de_Athens Castillo_de_Encinas_de_Esgueva Capcom_Vs._SNK_2

html map