Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Mars_People Recurso_de_apelación Proveysieux Mecina_(desambiguación) Pradera_templada_de_las_Islas_de_San_Pablo_y_Amsterdam Melty_Lancer Línea_Tarragona_Reus_Picamoixons_Lérida Manuel_Angel_Núñez_Soto Gonzalo_Garcia_García Mario_&_Sonic_en_los_Juegos_Olímpicos_de_invierno Google_Apps Lucía_Guilmain Real_Casa_de_la_Misericordia_(Sede_de_la_Diputación_General_de_Aragón) Luis_Carlos_Restrepo Meigné-le-Vicomte Mary_Beale Publicidad_online Presa_y_embalse_de_Tierra_Blanca Gran_Enciclopedia_de_Mallorca Quintanaortuño Premio_Primetime_Emmy_al_mejor_actor_principal_en_una_serie_dramática Radio_UNO_Chile Presidente_de_Camerún Manuel_María_Pérez_y_Ramírez Manuel_Vidal_Garcia Red_Bull_(desambiguación) Mezquita_de_la_M_30 Londres_Stansted Real_Colegio_de_Cirugía_de_la_Armada Puerto_de_Bridgetown Maximón_(partícula) Proteoma Luis_María_Salazar_y_Salazar Mana_(album) Mangiennes Páncrates_de_Alejandria Luis_de_Galinsoga Pájaro_de_Zimbabue Mauser_BK27 Lynwood_(California) Malta_Majjistral Media_Blasters Presa_y_pantano_de_Jose_Maria_de_Oriol-Alcantara_II Michael_Balzary Gran_Premio_Città_di_Misano_Adriatico Macá_Tobiano Maria_Teresa_(Santa_Fe) Pécsi_MFC Ranula_platanifolia Marti_Marco_i_Bardella Lobelia_mucronata_var._berteroi Mike_Portnoy Premios_Mercury Pruebas_de_penetración_estatica Manuel_Castellanos_Lopez

html map