Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Juan_Alonso_Perez_de_Guzman_y_Mendoza_(1464-1507) It's_So_Hard KAC_de_Kenitra J.A.Cámara Karnak_(Illinois) Las_cronicas_de_Spiderwick_(película) Introduccion_a_la_termodinámica Joaquín_Carballo_Serantes Juan_Carlos_Cárdenas Kādrus Libro_gomorriano Juan_Perea_Capulino Linda_Vilhjálmsdottir KV_385c Juan_Beranger L._I._M. Ley_de_Peligrosidad_y_Rehabilitación_Social Jan_Udo_Holey Juan_Avendaut Jose_Garcia_Castro José_Roberto_Gama_de_Oliveira Judios_Contra_Difamación_Anti-Cristiana Jadwiga José_Patricio_Guggiari Kazajistan Jenesaispop Lesley_Anne_Down Intel_8254 Lista_de_episodios_de_Frasier Kastrup_BK José_Quiñones_Gonzáles José_Núnez_de_Caceres L_A.V._Zaragoza_Castejón-Pamplona_Logroño Liga_Amateur_Platense_de_Futbol Juvecaserta_Basket Jazmin_naranja La_joya_del_Nilo Karen_Briggs Juan_Hugo_de_la_Rosa_Garcia James_Atherton Jardín_Botánico_Havath-Noy Joseph-Louis_Proust Kofu JW_Marriott Lepturus_incurvatus_var._longiflorus Interdiccion Lago_Mead Lamprocephalus Jardín_Japones_de_Buenos_Aires Jardín_islamico Islas_Caracas Kilobit_por_segundo La_Alberca_de_Zancara_(Cuenca) Jerry_Zucker Lista_de_ciudades_y_pueblos_de_la_Provincia_de_Artemisa

html map