Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Tranaquepe Sierra_Carapé Sinfonía_n_1_(Chaikovski) Santo_Estevão_de_Bastuço Selección_femenina_de_futbol_de_España ToS:_The_Animation Tebicuary_mi_(Paraguari) Teatro_Häagen_Dazs_Calderon Sery_(Ardenas) Titiyo Sindrome_de_Waardenburg_-_Klein The_Jackson_5_Christmas_Album Syabonga_Nomvete Septicemia Tom_Poole Sherlock_Hound Santo_Angel_de_Chillan Saligny_sur_Roudon Sly_raccoon Serrania_de_Las_Campanas Sus_ojos_miraban_a_Dios This_is_the_New_Shit Santiago_Martínez_Martín Sudtirol Sinfonia_n_3_(Brahms) Soriano The_silvery_crow_(manga) SingStar_Pop_Vol.2 Santa_Ana_(Anzoátegui) Shin'ichi_Suzuki Torneo_de_Brasil_2013 San_Pedro_del_Paraná_(Paraguay) Templo_romano_de_Córdoba Shin_Ra_Inc Seprona Saint-Prix-les-Arnay Seleccion_de_basquetbol_del_Perú Saint-Paer_(Eure) Templo_funerario_de_Amenofis_III Super_8 Toni_Kallio Santa_Catarina_(municipio) Sinú Stenurella_approximans Social_cristianismo Sevilla_(Sevilla) Tomaso_Albinoni São_Vicente_(Madeira) Sinfonía_inacabada_(Schubert) Sida_helleri Tradescantia_zebrina_var_zebrina Saint_Bonnet-des-Quarts Se_lo_que_hicistéis_.. Sangria_(bebida) Swissporarena

html map