Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Comunicación_interactiva Chloanthes_elderi Velvet_Donkey Wewak Codigo_espagueti Codaste Chorophilus_nigritus_verrucosus Velasco_(Armada_Espanola) Cientista_político Consejería_Jurídica_y_de_Servicios_Legales_del_Distrito_Federal_(México) Wrap_Her_Up Ac_hotels Aeropuerto_Internacional_de_Bahías_de_Huatulco Yo_quiero_ser/Si_quieres_encontrarme Condoroma Abducción_(ufología) Abitibi_Témiscamingue Adrian_Cortes Windir Chen_Kaige Comando_Especial Volkswagen_Senda_y_Amazon Alan_Wren Comuna_7_(Ciudad_de_Buenos_Aires) Cofradía_de_Nuestro_Padre_Jesus_Cautivo_de_la_Túnica_Blanca_y_María_Santísima_de_la_Trinidad_en_su_Mayor_Dolor_y_Desamparo_de_Martos_(Jaen) Codificacion_UTF-8 Valentin_Arteaga Cieca_globosa Chrysocephalum Acceso_de_Macedonia_a_la_Union_Europea Zarigüeyita_de_estola_negra Alan_Don Vinitharya A_través_de_tu_recuerdo Coki_Ramírez Cong_you_bing Welcome_To_The_Jungle_(álbum) Aeropuerto_de_Kona Val_de-Viere Condado_y_reino_de_Aragón Adrian_Barilari XDR_(desambiguacion) Zygogeomys_trichopus Valparaíso_(desambiguación) Akidnognathus You're_a_Lie Acacia_furcella Valeriano_Salvatierra Codice_Vigilano Cholchol Chile_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Sochi_2014 Chris_Julius_Rock Collegeville_(Indiana) Xaviel_Vilareyo Al-Shabab_Riyad

html map