Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Clinton_(condado_de_Clinton,_Nueva_York) Y_despues_del_cuple Woël Compostela_del_Valle Condado_de_Rolette Zuidlaren Zamas_(Jayuya) WP:RD/SE07 Aki_Yerushalayim Constitución_Politica_de_la_Republica_de_Chile_de_1828 Companía_Europea_de_Aeronautica_Defensa_y_Espacio Veilly Verde_azulado Zachary_Knighton Colt_(Arkansas) Chateau_des-Prés Chengdu_J-20 Actor_Secundario_Bob Comunidad_Mundial_de_Budistas Condado_de_Rio_Blanco Ciudades_más_altas_del_Ecuador Zoologico_de_Londres Congregación_General Visual_kei Very_(cráter_marciano) Video-cassette Zuelania_icosandra A_New_Inspiration_To_Arithmetic/Accounting Chun_Doo-hwan Chicago_(película_2002) Variante_Costa_Azul Adolf_Stoecker Conophytum_gracile Yak-9U Aaron_Freeman_(músico) Computadora_portátil_de_escritorio Chilita_weingartiana Cirilo_Villaverde_y_de_la_Paz Vigésima_cuarta_Enmienda_a_la_Constitucion_de_los_Estados_Unidos Wout_Poels Cindy_Lords Consuelo Yerba_piojenta Client Yugueros Vuelta_a_Núremberg Acalypha_lindheimeri_var._major Contaminación_acustica Chateaulin Zaragoza_(Chimaltenango) Condado_de_Harding_(Dakota_del_Sur) Abeja_melifera_asiatica_chica Ciclación_de_Bergman Communauté_de_communes_du_Kreiz-Breizh Agetocera_hopei

html map