Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Grado_(matematicas) Manchester_-_Parte_II_(El_Ala_Oeste) Psicología_de_la_Emergencia Red_de_Tránsito_Pesado_de_Buenos_Aires Golpe_bajo Refugios_subterraneos_de_Almeria Goleador Prerromanico_(arte_y_arquitectura) Lupinus_gredensis Quinta_do_Anjo Maule_M-7 Los_Expedientes_X_(temporada_4) Raimon_Casellas Marnand_(Vaud) Gran_Premio_de_Gran_Bretaña_de_1993 Gottfried_Feder Martínez_Palomar Ramón_Labayen Qimo_4_Kids Meng_Tsé Línea_chunga Gran_Premio_de_Europa_de_2002 Queso_Valdeon Melani_Olivares Magnoliidae Luís_Filipe_Lindley_Cintra Profanación_(película) Masospondilido Grafo_vacio Prosopocoilus_lumawigi RRI_Rhein_Ruhr_International Greyhound_Canadá Mari_Sandoz Gran_Premio_de_los_Estados_Unidos_de_1964 Mariano_Peluffo Maria_del_Rosario_Graciela_Rayas_Trejo Maria_Cinta Mario_Florian_Diaz Los_Cinco_Grandes_del_Futbol_Argentino Metrópolis Manu_Mellaerts Microrregion_de_Araxa Grand_Slam Merida_(ciudad,_Espana) Margarita_de_Hungría_(desambiguación) Long_Beach_Schools Mezquitillo_del_campo Pyxiloricaria_menezesi Marco_Emilio_Lepido_(40_dC) Pseudotyrannochthonius_tasmanicus Project_Origin Michael_Thomas_(baterista) Puyango_(canton) Miguel_Caneo Matias_Romero

html map