Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Manchester_United_Premier_Cup Proc._Amer._Assoc._Advancem._Sci. Manifiesto_Russell-Einstein Maud_McCarthy Quake_III_Team_Arena Procesado_1040 Mahmoud_Asgari Masone Manuel_Basulto_Jimenez Granja_de_cuerpos Lockheed_Aircraft_Corporation Miguel_Angel_Portugal Ramon_Campos_Perez Miguel_Rivera_Dorado Manavendra_Natha_Raya Prospero_Bisquertt_Prado Gonocrypta Gonzalo_Osorio Línea_Plata_(Metro_de_Los_Ángeles) Gobiopterus_macrolepis Luján_Manera Presario Marco_Común_de_Evaluación Lugh Meseta_del_lago_Strobel Procesamiento_de_imagenes ProtoMan.EXE Quelite_de_puerco Granby_(Massachusetts) Grandes_Éxitos_A_La_Manera_De_Alejandro_Fernández Macrogyne Predimensionamiento_de_vigas_y_pilares Pseudogastromyzon_fangi Quivi Luna_E_3 Gomez_(banda) Miguel_Diez_de_Armendariz Próspero_Colonna_(1410-1463) Matilla_de_los_Caños_del_Río_(Salamanca) Mamun Pyrgulopsis_ozarkensis Metalingüisticas Mahindra_Goa Lotus_olgae Mercuriastrum R_A_F_Facción_del_Ejercito_Rojo Radiación_electromagnética_y_salud Metal_de_transicion Rafael_Paz_Marín María_C._Gómez Metodo_Natural Marte_R._Gómez Luis_Fernando_Fernández Reactivo_de_Fehling Mickaël_Pietrus

html map