Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Anseba Henry_Le_Châtelier Andrew_V._McLaglen Idealismo_(filosofia) Mohamed_Mounir Asterix_el_galo_-_astérix,_la_rosa_y_la_espada Groninga Aterogenicidad Hello_Fascination Asociación_de_la_Academia_de_Cine_y_Televisión_Britanica Hospital_Neuropsiquiatrico_Dr_Jose_T_Borda Areca_nagensis Harchechamp I_Wanna_Go_Crazy Monomarca Asistencia Hollywood_Whore HoyxHoy Antonio_Núnez_Montoya Arabianranta Moïse_Kisling Hipodromo_de_Son_Pardo Antonio_Campos Guanaja Molécula_gramo Hydrangea_chinensis Antonia's_Line Astatke Area_vitícola_estadounidense Hypnomis_morpheus Asociación_Deportiva_Guanacasteca H._W._Harkness Antonio_Portela Haploscelis_coerulescens Anne_Sofie_Von_Otter Idioma_yupí Ministerio_de_Comercio_y_Turismo_de_Espana Ano_1360 Harrison_Gomez Mullá_Husayn Hemiscyllium_hallstromi Andrew_McCarthy Arctocrania_canadensis Hormigon Avistamiento_de_aves Anti-comunista Movie_City_Classics Günther_Pfaff Avricourt Anticaída Arte_Autodestructivo Avante,_camarada! Athens_(Maine) Heisteria_ixiamensis Axixá_do_Tocantins

html map