Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ernest_Munier_Chalmas El_último_mohicano Estación_General_Urquiza_(Entre_Ríos) Francesco_Solimena El_precio_del_silencio Ejército_de_Liberación_Arabe Frank_Lowell_Williams Epidendrum_triste Eriocnemis_mirabilis Filosofia_cartesiana Eugenio_courret Enigma_(película) Estación_Jose_Maria_Micheo El_sueño_de_Arquímedes Francisco_Llobet_(baloncestista) Fatih_Akın Escuela_Tecnologica_-_Instituto_Técnico_Central_La_Salle Fosa_comun El_Villar_(Poyales) Estación_de_Liancourt_-_Rantigny Euridice_I_de_Macedonia El_martirio_de_San_Sebastián_(Pollaiuolo) Eósforo Esteban_Rovira Enric_Morera_Catala Estación_San_Vicente_(Fepasa) Estación_de_Plaza_de_Espana_(Palma) Federación_Norteamericana_del_Trabajo Epipactis_helleborine_ssp_muelleri Escalerillas Frank_Robbins Extranjera_(album) Estación_de_Villora Estación_Córdoba_Mitre Euprosopini Expansion_(videojuegos) Estadio_Al-Baath Euphorbia_poggei_var._villosa Francisco_Javier_Garcia_Valledor Fiscalía_de_Colombia Estación_Alto_Pelado Estrella_Alfa_Cygni El_viso_de_san_juan Francisco_Henriques Fadrique_Álvarez_de_Toledo_y_Enríquez_de_Guzman El_jardin_magico_que_Stanley Facultad_de_Informatica_de_San_Sebastián El_imperio_de_la_estupidez El_Carmen_de_Bolivar Fernando_I_de_Médicis Euroviaje_Censurado F.C._Pampilhosa Fort_Rucker Eolas Emision

html map